Učíme se hrát

Hudební studio "Delar"

01

Vše určuje účel

Zeptejte se svých známých, kteří hrají na klavír, zda umí zahrát něco od kapely Kryštofa nebo třeba Marka Ztraceného. 80% profesionálních klavíristů s diplomy z prestižních škol se neumí doprovázet na jednoduchou píseň, natož ji odposlechnout.

Proč tomu tak je? Protože je to nikdo nenaučil!

Samozřejmě, že umět zahrát Chopina, Čajkovského, Rachmaninova je vynikající. Ale když jste sami nebo s kamarády a máte chuť si zamuzicírovat, Chopin asi nebude to pravé ořechové. Naopak zazpívat si třeba Nohavicu nebo některou z trampských písní je ideální. I to je ale samozřejmě potřeba se naučit.

A kde? U nás přece!

Co budeme dělat?

Hru na hudební nástroj (kytara, klavír) je možné rozdělit na sólovou/skupinovou nebo doprovodnou.

Většině amatérských muzikantů stačí, když dokáží doprovázet sami sebe, zahrát a zazpívat své oblíbené skladby, jako například trampské písně nebo třeba něco od Nohavici. A přesně to je i naším cílem.

02

Naše technika

Základem naší výuky kytarového nebo klavírního doprovodu je vlastní metodika pro dospělé studenty, kteří se nikdy v minulosti hudbě nevěnovali. Kurz je koncipován tak, aby student již po třech měsících pravidelné výuky na kytaru nebo klavír dokázal sám sebe doprovodit a zahrát jednodušší skladby. Tak, aby za půl roku dokázal sám sebe doprovázet nejenom čtením z not, ale uměl jednodušší písně zahrát i samostatně podle sluchu.

Obvykle je doprovod vystavěn na harmonickém postupu posloupnosti akordů. Pokud je výuka vedena správně, pochopení jeho principů není obtížné, nicméně určitá teoretická základna znalostí je nezbytná. Z našich zkušeností vyplývá, že při výuce je již od samotného počátku nutné kombinovat jak teorii, tak praxi. Opravdu to není tak obtížné, jak se to může zdát. Nebojte se a směle do toho! Nebolí to, dozvíte se spoustu nového a bude Vás to bavit.

Spojte se s námi!

Vynasnažíme se Vás nezklamat a podpořit Vaše sebevědomí.
Ať se Vám daří!