Výcvik hlasu

Hudební studio "Delar"

01

Techniky a styly

Moderní vokální hudební kultura zahrnuje mnoho žánrů a hudebních trendů: lidová píseň, městská romantika, „pijácké “ písně, pop, jazz, klasická romantika, operní představení atd. Každý je zase rozdělen do různých stylů. Kromě toho se zvuk operního představení bude lišit od zvuku rituálního tance afrických domorodců kmene Zulu. 

A zpěvák stylu „duše“ pravděpodobně nebude dobře hrát ruskou městskou romantiku atd. Rozdíl bude v technice a způsobu zvukové prezentace v různé hudební kultuře. Jedna věc je však společná: – každý zpěvák nebo umělec musí umět ovládat svůj hlas.

02

Jak to funguje

Lidský hlas je jako dechový nástroj (trubka, klarinet, pozoun) – princip je stejný. Když hrajete na klarinet, vzduch prochází mezi náustkem a rákosím a vibruje na určité výšce.

A tělo a zvon klarinetu je rezonanční komora. U člověka vzduch prochází mezi dvěma hlasivkami a začíná vibrovat, zatímco hrudník a hlava jsou rezonanční komory. Všechno je velmi jednoduché. Musíte se jen naučit, jak to zvládnout.

03

Práce s mikrofonem

Takže jste svědomitě pracovali, objevily se první výsledky, hlas začal znít, začali jsme si věřit , objevil se „úlet“. Je na čase přemýšlet, co dál .. Pokud neplánujete zpívat „Aidu“ nebo „Boris Godunova“, pak s největší pravděpodobností pop nebo jazz.

A zde se neobejdete bez „dobrého zvuku“. Musím říci, že zpěv s mikrofonem se velmi liší od „jen zpívání“. Dobrý mikrofon pomáhá otevřít hlas, ukázat bohatost zabarvení a jeho odstíny. Umožňuje zvýšit sílu a emoce vašeho hlasu nebo zprostředkovat nejjemnější nuance upřímnosti intimním šepotem

Naše zvukové zařízení

Aby studenti získali dovednosti práce s mikrofonem, je studio vybaveno dobrým zvukovým vybavením

Spojte se s námi!

Vynasnažíme se Vás nezklamat a podpořit Vaše sebevědomí.
Ať se Vám daří!